יום שבת , 23 מרץ 2019
הגיע זה הרגע
You are here: Home » אוכל בריא » אוכל בריא ודיאטטי – אורח חיים בריא

אוכל בריא ודיאטטי – אורח חיים בריא

מזון הוא הבסיס לקיומנו, הוא האנרגיה שמניעה אותנו ולכן אנחנו אוכלים, אך האם אנחנו צורכים אוכל בריא ודיאטטי? האם אנחנו מבצעים פיקוח על מה שנכנס לנו לפה? כנראה שלא. זוהי עובדה קיימת שהשמנה היא מחלת המאה וכל אחד מאתנו נלחם בדרכים שונות במחלה הזו. גם אנשים ללא בעיות משקל יודעים היום שצריך להיות מסונכרנים עם הגוף ולצרוך מאכלים בריאים ודיאטטיים בשביל לשמור על משקל תקין עם פעילות גופנית.

הורדת הסיכון לחלות דרך אוכל בריא ודיאטטי

המודעות לנושא המשקל והבריאות בכלל מקבל כותרות בשנים האחרונות וזאת לאחר שנים שלא הייתה התייחסות לעניין ואנשים אכלו מכל הבא ליד מתי שמתחשק וגם מתי שלא. ההבנה הגיעה רק לאחר שגילו ששיעור המחלות והתמותה עלה בגלל סיבוכים שנבעו ממשקל עודף. רק אז החלו להתבצע בדיקות סטטיסטיות ומחקרים שיודעים היום לספר לנו כמה אנחנו מזיקים לגופנו וללמד אותנו איך לשנות הרגלים באמצעות סוגי אוכל שונים בריאים ודיאטטיים שכדאי לנו לצרוך על מנת לשמור על בריאותנו לאורך שנים ואלא לא.

אוכל בריא ודיאטטי – שינוי הרגלים

כאשר אומרים אוכל בריא ודיאטטי מתכוונים לשינוי הרגלים בצריכת מזון לא בריא ובארגון מחדש של היום כך שיהיה מספיק זמן להשקיע בסעודה מסודרת. מאכלים בריאים ודיאטטיים ברובם יכילו סיבים תזונתיים הנותנים תחושת שובע לצד חלבונים שאחראים על נושא האנרגיה וכמה שפחות פחמימות שגורמות לנפיחות ופירוק לסוכרים לא טובים. חשוב להימנע לחלוטין ממזון מטוגן ומג'אנק פוד. הארוחות צריכות להיות בשעות קבועות מראש ובכמויות קטנות ומדודות. נושא השתייה הוא חשוב מאד בשגרת אורח חיים בריא וצריך להקפיד על שתיית מים במשך כל שעות היום. על מנת להצליח במשימה ולדאוג שכל בני הבית יאכלו אוכל בריא ודיאטטי צריך לקבל ייעוץ ועזרה מאנשים שזהו תפקידם והם:

  • יועצי תזונה
  • דיאטנים
  • מכוני הרזייה
  • מאמנים אישיים

כולם נמצאים במידה כזו או אחרת בקרבת הבית וניתן לאתר אותם דרך קופות החולים, באתרי האינטרנט ודרך חברים שכבר עשו שינוי והם מרוצים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>