יום שישי , 26 פברואר 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » אוכל בריא » המבורגר טבעוני – הייתם מאמינים כמה זה טעים?!

המבורגר טבעוני – הייתם מאמינים כמה זה טעים?!

ישראל נחשבת לאחת מבירות הטבעונות בעולם, ולא בכדי. תוך מספר שנים מועט אימצו רבים את סגנון החיים הטבעוני, ובעקבות כך נפתחו עשרות ומאות מסעדות, מרקטים ואף עסקים פרטיים – כולם עוסקים בטבעונות. לא תאמינו עד כמה המגוון הוא רחב; גבינות, ממרחים ואפילו המבורגר טבעוני אלו רק חלק מאין סוף תחליפים נפלאים שבזכות הטכנולוגיה המתקדמת, הופכים לטעימים ונגישים לכלל האוכלוסייה. ורק ביננו, זה אפילו לא כל כך יקר כמו שנדמה לכם.

איפה קונים המבורגר טבעוני והאם זה באמת יקר?

ברוכים הבאים למדריך השלם למזון טבעוני! אם עד היום רווחה דיעה הגורסת כי להיות טבעוני משמעותו לרוקן את חשבון הבנק, הרי שאנחנו כאן כדי לנפץ את הסטיגמה. המבורגרים טבעוניים כמו גם כל מזון טבעוני אחר ניתן להשיג בקלות:

  • במרקטים – מכיוון שמדובר בנתח נרחב מהאוכלוסייה, רשתות המרקט המוכרות החלו להטמיע מחלקות טבעוניות. בחלקן המגוון רחב יותר ובחלקן פחות, אך ניתן לראות את ההנגשה לקהל הטבעוני גם כאן.
  • רשתות טבעיות – כיום, ניתן להתקל ביותר ויותר רשתות מרקט טבעיות המציעות אך ורק סחורה טבעית, אורגנית וטבעונית. ישנם גם סופרים טבעוניים לחלוטין, אך אין צורך לחשוש שלא יהיה לכם מה לאכול. מזון טבעוני הוא נגיש הרבה יותר מבעבר.
  • תאכלו גם בחוץ לפעמים – המודעות ההולכת וגוברת לטבעונות הביאה את המסעדות להטמיע מנות טבעוניות בתפריטים שלהם. במקרים אחרים, תמצאו גם תפריטים טבעוניים לחלוטין, לצד התפריט הרגיל באותה מסעדה. מובן שקיימות גם מסעדות טבעוניות, אך אין חובה להצמד אליהן מכיוון שכפי שאתם ודאי יודעים, הרבה יותר קל ופשוט למצוא תחליפי מזון ומנות טבעוניות.

ומה לגבי המחיר?

הטכנולוגיה המתקדמת סייעה לטבעונות להגיע רחוק יותר ויותר, ועוד בימינו נעשים נסיונות ליצור תחליפי מזון טבעוניים כגון המבורגר טבעוני פיצה, גבינות ועוד, כאשר המטרה היא לא רק לגרום לאנשים לאכול מהם, אלא גם ליהנות מהאוכל וליצור ממנו כמה שיותר מטעמים. נוסף על כך, ניתן לראות שישנה ירידת מחירים דרסטית המנגישה את העולם הטבעוני אפילו יותר, והופכת את האפשרות לגלות מטבח חדש, בריא ומזין יותר – לאפשרית.

Comments are closed.