יום שני , 19 אפריל 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » אוכל בריא » חשיבותה של תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות

חשיבותה של תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות הוא תהליך של מספר שנים בה גוף הילד עובר שינויים הורמונאליים לצד שינויים גופניים אליהם הוא צריך להסתגל. זוהי תקופה שמאופיינת אצל כל ילד בקשיים נפשיים ובהתנהגויות קיצוניות כלפיי ההורים והסביבה הקרובה. אחד הדברים שחשוב כהורה לעשות הוא  להקפיד דווקא בתקופה זו על תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות מהסיבה שהתופעות כמו אכילה בלתי נשלטת לצד הרעבה טוטאלית אופייניות מאד. לתזונה נכונה בגיל ההתבגרות ולילדים חשיבות עליונה בהתפתחות הגוף והנפש.

תהליך בנייה של תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות

התפתחות בריאה היא בזכות צריכת מזון בריא והרגלי חיים בריאים. ילדים לא יודעים מה נכון לאכול ומה לא נכון לאכול ואין להם מושג מה לעשות למען בריאותם לכן חשוב להיוועץ תמיד עם איש מקצוע מוסמך. מומחה תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות יהיה תזונאי או דיאטן שיש לו את הכלים הנכונים להרכיב לילד/ה תוכנית שמתאימה לו/ה. לכל ילד/ה טעם אינדיבידואלי והרגלי חיים שונים וההצלחה של התוכנית מותנית בהתאמה אישית. גיל ההתבגרות בשילוב תזונה נכונה לילדים הוא נוסחה מנצחת לחיים בריאים וחייבים שיתוף פעולה מהילדים.

תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות בשיתוף פעולה

גיל ההתבגרות מציב בפני ההורים המון התמודדויות מול כעסים, מרדנות וחוסר שיתוף פעולה מצד הילדים בנוסף לבעיית עודף משקל שמחייב להיכנס לתוכנית של תזונה נכונה לילדים בגיל ההתבגרות. בשביל שיהיה שיתוף פעולה מצד הילדים להלן כמה שיטות שיכולות לעזור:

  • מפגש משולב עם ההורים אצל יועץ תזונה.
  • הילד יהיה חלק פעיל בקניות בסופר בכך שיבדוק את מרכיבי המזון שהוא רוצה על פי הנחיות יועץ התזונה.
  • כל ארוחה צריכה להיות חוויתית וטעימה.
  • על שולחן מרכזי בבית תהיה מונחת באופן קבוע קערה עם פירות שתחליף את קערת החטיפים.
  • במקום צריכת חטיפים למצוא חטיפי אנרגיה בריאים וטעימים.
  • על ההורים להשתלב בתוכנית ולתת דוגמא אישית.

התמדה בתהליך הקניית הרגלי תזונה נכונים לילד בגיל ההתבגרות תניב ילד בריא, מאושר עם ביטחון עצמי לחיים טובים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>