יום שני , 19 אפריל 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » אוכל בריא » תזונה וכושר בגיל ההתבגרות כיצד לפעול ולהרגיש טוב

תזונה וכושר בגיל ההתבגרות כיצד לפעול ולהרגיש טוב

גיל ההתגברות זו אחת התקופות המרכזיות בחייו של כל אדם. מדובר על הגיל בו האישיות מתעצבת, גיל בו מתחילים לגבש דעות ועמדות לגבי שלל דברים וכן, מדובר על גיל מאוד חשוב גם מבחינה גופנית. על מנת להצליח לעבור את גיל ההתבגרות על הצד הטוב ביותר מבחינה בריאותית חשוב לשלב בין שני האלמנטים הבאים: תזונה נכונה וכושר.

מה חשוב לדעת בכל הנוגע לתזונה וספורט אצל בני נוער?

כפי שציינו קודם – גיל ההתגברות הוא הגיל בו חלים שינויים חשובים מאוד בגוף ולכן חשוב לספק לו את כל הצרכים השונים שהוא צריך. אחד מהם זו תזונה נכונה. כפי שכולנו יודעים – חיי הילדים היום ותפריט האוכל שלהם מתבסס, פעמים רבות, על דברי מתיקה שונים – דבר לא בריא בלשון המעטה.
כאשר מציבים לבן נוער תפריט תזונה נכונה ומשלבים בין כל אבות המזון הוא יכול להתפתח נכון ולחיות באופן בריא יותר.
לקריאה מעמיקה בכל הנוגע לנושא החשוב של דיאטה ותזונה נכונה לבני נוער, ניתן להקליק על הקישור המצרף כעת: דיאטה מהירה מאוד לנוער – לא בכל מחיר.

כמו כן, כולנו גם יודעים שהטכנולוגיה, קרי, מחשבים, אינטרנט, טלפונים סלולריים וכיוצא בכך יצרו אצל ילדים ובני נוער רבים ריחוק רב מעולם הכושר ולכן, מאמן כושר אישי יכול לסייע רבות להחזירם אל מסלול הכושר, בין אם מדובר על אימון פרטני ובין אם מדובר על אימון של קבוצות בני נוער (למשל: מספר חברים המחליטים להתאמן יחדיו או שהוריהם מחליטים להקים עבורם קבוצה) ולמעשה כך ניתן להבטיח את אורח חייהם הבריא יותר.

מספר עצות לאורח חיים בריא לנוער

חשוב לזכור ששינוי אורח חיים לבריא יותר לנוער וילדים חייב להיעשות בהדרגה ולא בקיצוניות קרי בפעם אחת. הסיבה המרכזית היא ששינויים גדולים וקיצוניים בזמן קצר יכשילו את המטרה שאנו רוצים להשיג בשינוי אורח החיים לילדנו.

אז מה אנחנו צריכים לעשות בתור התחלה? אילו שלבים מומלצים?

  • חשוב להקפיד על ארוחת בוקר ולא לדלג עלייה. מומלץ להקפיד שהיא תהיה בסמוך ליציאת הילדים לבית הספר.
  • מומלץ מאוד להתחיל להרגיל את הילדים לפעילות ספורטיבית כלשהי לפחות 4 פעמים בשבוע, בתור התחלה. האפשרויות הם מרובות ויכולות להיות: משחקי כדור: כדורסל, כדורגל, מחניים או כל סוג שהם יבחרו, אופניים, ריצה, הליכה או אם התקציב גבוה יותר ניתן ללכת לחדר כושר. כמובן חשוב שתדעו שבמידה והחלטתם על חדר הכושר, מומלץ מאוד לשכור מאמן כושר מקצועי אישי וזאת שישגיח וידריך את הילד בצעדיו הראשונים בחדר הכושר. חדר הכושר יכול להיות מאוד מסוכן עבור אנשים או ילדים במקרה שלנו שאינם יודעים כיצד לעבוד נכון עד כדי כך שיכול לגרום לפציעות בלתי הפיכות.
  • להגביל את שעות צפייה בטלוויזיה, מחשב, סמארטפון או כל מכשיר אלקטרוני אחר.
  • לעבור לצריכת תזונה בריאה, לוותר בהדרגה על ג'אנק פוד.
  • להקפיד על מים בלבד בבית ושתייה מרובה.

אז מה חשוב לזכור/לדעת?

ובכן, חשוב מאוד לזכור ולבדוק שמאמן הכושר אותו בוחרים הוא אכן אדם מקצועי מספיק, אדם שיש ברשותו שנים של ניסיון וותק בתחום וכן, לא פחות חשוב מכך – גישה לאנשים ולבני נוער כך שהאימונים יהיו אפקטיביים בפן המקצועי ויוכלו, בשל החיבור של בני הנוער עם המאמן, להימשך לאורך זמן.

אודות מאמר העוסק באוכל בריא לילדים, ניתן להיכנס לקישור הבא: תאכל שוקולד ותהיה בריא.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>