יום שני , 19 אפריל 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » אוכל בריא » אוכל בריא לילדים » אורח חיים בריא לילדים ונוער – דווקא עכשיו

אורח חיים בריא לילדים ונוער – דווקא עכשיו

מאז ומעולם ובמיוחד בתקופה שלנו התדמית העצמית של ילדים ונוער נבנית ומועתקת מתוך מאגר של מראות והתנהגויות שאנו נחשפים אליהם מצד התקשורת, אינטרנט, מדיה חברתית, כתבי עת ומגזינים. כיום יש מודעות הרבה יותר גדולה איך צריך להראות, איך צריך להתלבש ובאיזה צבע השיער צריך להיות צבוע. כמות המידע גורמת לבלבול זהות אצל בני נוער וילדים שכבר מגיל צעיר נחשפים אל מול כל האינפורמציה הזו. כתוצאה מכך נפגם אורח החיים הבריא לילדים ונוער והם מתחילים לסבול מהפרעות אכילה ושינויים דרסטיים בהתנהגות ולכן צו השעה כיום הוא ללמד מחדש ילדים ונוער אורח חיים בריא לטובתם.

גם אנחנו לומדים אורח חיים בריא לילדים ונוער

בשביל ללמוד ולדעת מהו בעצם אורח חיים בריא לילדים ונוער וכיצד ליישם אותו, מתקיימות הרצאות במסגרת בית ספר. ההרצאות נעשות לתלמידים עם או בלי שיתוף ההורים ולחילופין קיימות הרצאות להורים בנפרד. בנוסף להרצאות, יש גם סדנאות מרתקות בנושא המועברות על ידי יועצי תזונה ודיאטנים מוסמכים לטיפול בהפרעות אכילה בילדים ובבני נוער. להורים כיום חשוב מאד להקפיד על ניהול אורח חיים בריא לילד או לנער שלהם בגלל המודעות הגדולה שיש לעניין ובגלל הנזק הבריאותי והנפשי שעלול להיגרם מניהול אורח חיים שגוי שעלול לפגום בעתיד הזוגיות והפרנסה שלהם.

טיפים לאורח חיים בריא לילדים ונוער

חינוך אורח חיים בריא לילדים ונוער חייב להיעשות בהדרגה למי שאינו רגיל לכך. שינויים גדולים מידי בזמן קצר יכשילו את המטרה לשמה הם נועדו. להלן כמה טיפים שיעזרו להכניס לבית של כל אחד את השינוי המיוחל ולסגל לילד או לנער אורח חיים בריא:

  • קיום ארוחת בוקר חצי שעה לפני היציאה למסגרת הלימודים.
  • לעשות פעילות ספורטיבית כל יום לפחות שעה ביום. הפעילות יכולה להיות מגוונת כמו: משחק כדורגל, רכיבה על אופניים, חדר כושר, הליכה רגלית, שחייה וכו'.
  • הגבלת זמן מחשב וטלוויזיה בצורה הדרגתית.
  • צריכת מזונות בריאים ולא ג'אנק פוד.
  • להרבות בשתייה של מים לחילוף חומרים תקין.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>