יום רביעי , 17 יולי 2019
הגיע זה הרגע
You are here: Home » כללי » איך בוחרים אוכל לחתולים

איך בוחרים אוכל לחתולים

החתול שלכם הוא בוודאי חיית מחמד חמודה וכיפית, בין אם הוא נמצא בבית לבין אם אתם מאכילים בחוץ קבוצה של חתולים.

בכל הנוגע לאיכות חייה של חיית מחמד מכל סוג, חשוב לדעת כי אוכל איכותי וטוב הוא כזה שגם יעכב הזדקנות, ישמור על פרווה נעימה וימנע נשירה, תוך שהמזון האיכותי יקנה לחתול איכות חיים טובה יותר במידה והאוכל יינתן לו בכמויות הנכונות.

אוכל לחתולים

כיום ישנן שלל חברות המציעות אוכל לחיות מחמד, אבל כיצד בוחרים אוכל לחתולים? הנה כמה דגשים שיש לשים לב אליהם בבחירה:

איכות – שימו לב לאיכות האוכל. אוכל איכותי לחתולים יכיל בדרך כלל אומגה 3 משמע דגים, הוא יכיל 3 סוגי בשר והוא לא יכיל חומרים משמרים, מוצרי לוואי של תעשיית המזון, חומרי טעם או צבע מלאכותיים, כמו גם שיש לשים לב כי המזון אינו מורכב מאחוז גבוה של תירס, חיטה, שעורה ודגנים שאין בהם ערך תזונתי.

גיל החתול- אוכל לחתולים בוחרים גם לפי גיל החתול. כיום ישנו אוכל לגורים, מזון לחתולים בוגרים ומזון לחתולים מבוגרים. נוס להתייעץ עם איש מקצוע או עם ווטרינר לגבי התאמת המזון לגילו של החתול.

מצב בריאותי – ישנם מזונות לחתולים אשר מסייעים לפתרון מגוון מצבים בריאותיים, כמו למשל בעיות בכליות, בדרכי השתן, בשרירים ועוד. לכן יש באמצעות המלצה של וטרינר להתאים את אוכל החתולים שיכול לשפר את בריאות החתול.

מצב השיניים – שימו לב  למצב השיניים של החתול שלכם. אם שיניו חלשות, ייתכן והוא צריך לעבור לאוכל רטוב.

המלצה של וטרינר – כאשר יש לכם גור או חתול בוגר, חשוב  תמיד לקחת אותו לבדיקה וביקור אצל הווטרינר ולקבל המלצה על אוכל טוב. לעיתים במרפאה וטרינרית יהיו מגוון סוגי אוכל, אך לא תמיד חייבים לרכוש את האוכל שנמצא במרפאה אשר נחשב יקר יחסית.

מחיר – בצעו השוואת מחירים בין מזונות שונים תוך שאתם לא מתפשרים על איכות. כיום דרך האינטרנט וחנויות מקוונות ניתן לרכוש אוכל במחיר מוזל לחיית המחמד. עם זאת שימו לב כי הוא מקורי ובעל כל תווי התקן הדרושים.

 

Comments are closed.