יום שישי , 26 פברואר 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » כללי » מומלץ לדעת: גורמים אפשריים לבעיית הרטבת לילה – ד"ר קובי שגיא, ד"ר טל שגיא

מומלץ לדעת: גורמים אפשריים לבעיית הרטבת לילה – ד"ר קובי שגיא, ד"ר טל שגיא

לא מעט הורים אשר הילד שלהם סובל מהרטבת לילה, בטוחים כי הסיבה לכך היא רפואית או פסיכולוגית. אולם, חשוב מאוד לדעת שלא תמיד הסיבה להרטבות לילה בכל גיל היא רפואית או פסיכולוגית מדגיש ד"ר קובי שגיא. מתן סיוע לילד בדרך שלא מתאימה לשורש הבעיה שלו, לא בהכרח תתאים לאותו הילד ולכן לא בהכרח תפתור את בעיית ההרטבה. על מנת לפתור באופן הרמטי בעיית הרטבה, יש צורך לגשת לאנשי מקצוע המכירים את תחום ההרטבה היטב, על מנת שהם יאבחנו את הבעיה ויעניקו לה פתרון מתאים.

מהן הסיבות להרטבת לילה

כאמור, סיבות להרטבות לילה יכולות להיות רבות ומגוונת. חלק קטן מהילדים אשר סובלים מהרטבת לילה, סובלים ממנה בשל בעיה פיזיולוגית כלשהי אשר איננה מאפשרת להם לשלו על הסוגרים שלהם. חלק מהילדים אשר מרטיבים בלילות, הם ילדים אשר סובלים ממצוקה נפשית כלשהי כגון: חרדות ועוד. אולם, מרבית הילדים אשר סובלים מהרטבות לילה הם ילדים נורמטיביים לגמרי, ללא שום בעיה פיזיולוגית או פסיכולוגית, אשר הבעיה היחידה שלהם היא שאין להם שליטה על המנגנון של כיווץ והרפיית שלפוחית השתן מוסיף ד"ר טל שגיא. אותו הילד, במקום לכווץ את שלפוחית השתן בלילה כאשר יש להם צורך, הם מרפים אותה. מרבית מאותם הילדים ישנים שינה עמוקה מאוד ולכן, אין להם את היכולת לקום לשירותים בלילה בכדי לעשות את צרכיהם.

הפתרון להרטבת לילה

הפתרון להרטבת לילה איננו הרמטי. ישנם הורים אשר בוחרים בטיפול תרופתי. אולם, לא תמיד טיפול תרופתי אכן יעיל ולעיתים ההרטבה חוזרת בתום הטיפול התרופתי. ישנם הורים אשר בוחרים לפנות לפסיכולוג מכיוון שהם מאמינים שהרטבת לילה היא בגין בעיה פסיכולוגית כלשהי. אולם, כאשר ההרטבה איננה נובעת מבעיה פסיכולוגית, הרי שטיפול לא יהווה את הפתרון. במרפאות הרטבה כמו זו של ד"ר קובי שגיא מזהים את שורש הבעיה של הילד ובהתאם לשורש הבעיה מתאימים לו את הטיפול המתאים. לא פעם, הטיפול יהיה עבודה עם הילד אודות שליטה על המנגנון, אשר תסייע לו לדעת לשלוט במנגנון הכיווץ וההרפיה של שלפוחית השתן במצב של שינה.

Comments are closed.