יום שני , 19 אפריל 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » כללי » תזונת תינוקות – חשוב לדעת!

תזונת תינוקות – חשוב לדעת!

תזונת תינוקות היא אחד הדברים שחשוב ביותר ללמוד עליהם כאשר יש תינוק קטן בבית. זאת מפני שהתזונה בגיל הרך יכולה להשפיע על כל ההתפתחות השכלית, המוטורית, והגופנית של הילד לשאר חייו. תזונה נכונה לתינוקות חייבת להתחיל מגיל 0, ולהיות מעודכנת לגבי המלצות משרד הבריאות והמחקרים החדשים בתחום.

גם בשלב ההריון אפשר להגדיר את תזונת האם כתזונת תינוקות, מפני שהמזון עובר דרך חבל הטבור מהאם לתינוק. לכן למשל אסור לאם לצרוך אלכוהול וקפאין בזמן ההריון – כי הם עוברים ישירות לתינוק.

תזונת תינוקות מהלידה ועד גיל ארבעה חודשים בערך

הנקה היא התזונה הטובה ביותר לתינוק בשלב הזה. עם זאת, ישנם תחליפי חלב מצוינים, וחשוב ביותר שכל אם תבחר לפי רצונה ולפי יכולותיה. הנקה יכולה לספק לתינוק את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים לו בשביל ההתפתחות השכלית, המוטורית והגופנית שלו. זאת במשך ארבעת החודשים הראשונים לחייו לפחות, ורצוי עד גיל שישה חודשים.

בין היתרונות של ההנקה אפשר למנות את התועלת שלה בעידוד המערכת החיסונית של התינוק, פיתוח הקשר הרגשי בין האם לתינוק, ויתרונות בריאותיים לאם כגון ירידה במשקל. אם בוחרים לתת לתינוק תחליף חלב, חשוב לוודא כי הוא עשיר בברזל.

תזונת תינוקות מגיל ארבעה – שישה חודשים

בשלב זה, מומלץ לשלב טעימות של מזון, כאשר ההנקה או תחליף החלב עדיין מהווים את עיקר התזונה של התינוק. מטרת הטעימות היא חשיפה של התינוק למגוון של טעמים והיכרות עימם. בהדרגה יש להגדיל את כמות המזון כך שהוא יתחיל להוות מרכיב בסיפוק הרכיבים התזונתיים של התינוק. הטעימות אחר כך יהפכו לארוחות של ממש, לצד ההמשך של ההנקה או תחליף החלב.

תזונה נכונה לתינוקות חייבת להיות עשירה בברזל, ולהימנע ממזונות שאינם מתאימים לגיל התינוק. כך למשל, אסור לתת לתינוקות דבש עד גיל שנה. כמו כן, אגוזים וגרעינים מסוכנים עד גיל 3 לפחות (יש שאומרים עד גיל 5). גלוטן מומלץ לתת בין גיל ארבעה לשבעה חודשים כדי להוריד את הסיכוי להתפתחות מחלת הצליאק. מוצרי חלב כדאי לתת רק מגיל תשעה חודשים.

למידע נוסף על תוספי תזונה איכותיים בקרו באתר טבע קטסל: https://www.tevacastel.co.il/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>