יום שבת , 16 ינואר 2021
הגיע זה הרגע
You are here: Home » תפריטי דיאטה » דיאטה חלבונים » דיאטה חלבונים ופחמימות – רעיונות

דיאטה חלבונים ופחמימות – רעיונות

דיאטה המתייחסת באופן ספציפי לחלבונים ולפחמימות יכולה להיות אפקטיבית במיוחד. הדבר הבריא ביותר הוא לאכול הן חלבונים והן פחמימות בכל ארוחה, אך לעשות זאת במתינות. ההצלחה היא לשלב את שני המרכיבים האלה בתפריט היומי, אך לשמור על איזון ביניהם.

חלבונים ופחמימות חשובים מאוד לגוף שלנו, להתפתחות שלו ולבריאות שלנו. הבעיתיות מגיעה כאשר אין איזון ביניהם – כאשר הדבר בא לידי ביטוי לרוב בצריכה גדולה יותר מידי של פחמימות על חשבון החלבונים. על כן, כדאי לשים לב שאיננו אוכלים פחמימות ושוכחים מהחלבונים.

כאשר מתייחסים לנושא של דיאטת חלבונים ופחמימות, מתייחסים לא רק לאוכלי בשר אלא גם לצמחונים ואף לטבעוניים. כל קבוצה צריכה לצרוך באופן מאוזן חלבונים ופחמימות בדיאטה שלה, אבל כל אחת צריכה לשים דגש על מרכיב אחר.

  • דיאטה חלבונים ופחמימות לאוכלי בשר – לאוכלי בשר לרוב אין בעיה עם צריכת החלבונים שלהם, מפני שהם מקבלים אותם מהבשר בשלמותם. מומלץ להם לא להפריז בצריכת הבשר, מפני שהוא מכיל גם שומן. עליהם לשים לב גם לצריכת הפחמימות שלהם. חשוב לוודא כי בארוחה בשרית ישנה גם מנת פחמימות, ורצוי שאלה יהיו פחמימות מלאות, למשל באורז מלא, פסטה מלאה וכדומה.
  • דיאטה חלבונים ופחמימות לצמחונים – צמחונים נוטים לצרוך בדרך כלל יותר פחמימות מאשר חלבונים. חלבון מהצומח יכול להגיע למשל מביצים וגבינות. מומלץ גם עבור צמחונים לא לצרוך יותר מידי ביצים וגבינות מפני שגם הם יכולים להיות עשירים בשומן, בעיקר הגבינות.
  • דיאטה חלבונים ופחמימות לטבעוניים – טבעוניים עלולים לצרוך מעט מאוד חלבונים אם הם לא מקפידים על דיאטת חלבונים ופחמימות מאוזנת. החלבונים שלהם יכולים להגיע משילוב של דגנים וקטניות כגון שעועית, עדשים, סויה וכו'. גם באגוזים וטחינה למשל יש חלבונים בכמות מסוימת.

ניתן לראות אם כך, כי כל קבוצה יכולה להגיע לאיזון בין רמת החלבונים והפחמימות שלה, כאשר יש לשים דגש בכל מקרה לגופו. הדבר אפשרי עבור כולם כדי להגיע לאורך חיים בריא ולשמור הן על הבריאות של הגוף והן על המשקל שלו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>