יום שבת , 23 מרץ 2019
הגיע זה הרגע
You are here: Home » תפריטי דיאטה » דיאטה בהנקה » טיפים עבור דיאטה בהנקה חלקית

טיפים עבור דיאטה בהנקה חלקית

כל אם מניקה יודעת שהתזונה שלה משפיעה על ההנקה ולכן גם על התינוק או התינוקת. הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר בהנקה מלאה, כלומר כאשר תזונת התינוק מורכבת כולה מהנקה, ללא תחליפי חלב וללא מזון מוצק אחר. אבל גם כאשר מדובר בהנקה חלקית, הדיאטה של האם חשובה.

תפריט עבור דיאטה בהנקה חלקית

  • המרכיב החשוב ביותר בדיאטה של אם מניקה אינו מזון אלא מים – חשוב מאוד לשתות לפחות עשר כוסות מים ביום, ובימים חמים אף יותר מזה. ההמלצה היא בין 2 ל-3 ליטרים של מים ביום. דבר זה גם משפיע על כמות חלב האם ואיכותו, וגם על בריאותה של האם.
  • ככל דיאטה, גם עבור דיאטה לאם בהנקה חלקית, חשוב לוודא שכל אבות המזון נכללים בתפריט. אלה כוללים פחממות, שומנים, חלבונים, מים, מינרלים וויטמינים. כמות הקלוריות שעל אם מניקה לצרוך ביום צריכה להיות בממוצע של 2200 קלוריות ליום, ובכל מקרה, מינימום של 1800 קלוריות ליום. אם היא צורכת פחות מאשר 1500 קלוריות ליום, הדבר יכול לפגוע בבריאותה וגם להפחית את כמות החלב.
  • דיאטה בהנקה חלקית צריכה לכלול מזונות רבים העשירים בחלבונים, בסידן ובברזל. כמו כן, חשוב לצרוך פירות וירקות טריים. רוב הנשים המניקות נוטלות תוספי ברזל זמן מסוים לאחר הלידה. הויטמינים והמינרלים חשובים עבור התפתחות התינוק.
  • דיאטה בהנקה חלקית צריכה להתייחס לא רק למה שכדאי להכניס לתפריט, אלא גם למה שכדאי להוציא ממנו. במקרה הזה מדובר באלכוהול וקפאין. רצוי שאם מניקה תימנע משתיית אלכוהול, שיכול לעבור דרך חלב האם לתינוק. מומלץ לה לצרוך קפאין במתינות, לא יותר משלוש כוסות קפה ביום. כמו כן, עליה לוודא שהיא לא צורכת יותר קפאין מכפי שהיא חושבת ממקורות אחרים כגון תה, שוקולד, קקאו וקולה.
  • לבסוף, חשוב שכל דיאטה לאם בהנקה חלקית תיבחן באופן ספציפי עבור האם הספציפית. כל מקרה לגופו, וישנן נשים שיש להן למשל מחסור בברזל לאחר הלידה, ולכן חשוב שהן ידאגו למרכיב זה בתזונה שלהן. לעומתן, ישנן נשים שחשוב להן לצרוך כמות גדולה של חלבונים. ההתאמה צריכה להיות אישית.

    למידע על דיאטת חומץ תפוחים בקרו באתר טבע קסטל

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>