יום שבת , 23 מרץ 2019
הגיע זה הרגע
You are here: Home » דיאטה לפי סוג דם » מהי דיאטה לפי סוג דם?

מהי דיאטה לפי סוג דם?

לאחר מחקרים, הגיעו למסקנה כי אין כזה דבר דיאטה אחת המתאימה לכל האנשים. אלא, לכל אחד ואחת אפשר להתאים את סוג הדיאטה המומלצת עבורם. אחת הגישות מתאימה את סוג הדיאטה לפי סוג הדם. ישנם ארבעה סוגי דם, A ,B ,O ו-AB. כל אחד יכול לבדוק את סוג הדם שלו בבדיקה מאוד פשוטה. אפשר לבצע בדיקת דם בקופת החולים כדי לוודא את סוג הדם, או שאפשר לתרום דם ולאחר מכן להתקשר לבנק הדם ולקבל את התשובה.

דיאטה לפי סוג דם מגדירה לכל אחד את המאכלים המועילים לו – אשר גורמים לו לשיפור הבריאות, שיפור המערכת החיסונית, ושיפור הפעילות המטבולית של הגוף. בנוסף, היא מגדירה את המאכלים הניטרליים עבור כל אחד, אשר אינם מועילים אך אינם מזיקים, והם מספקים חומרים מזינים לגוף ותו לא. נוסף לשני אלה, היא מגדירה את המאכלים המזיקים, אשר מהווים מעין רעל לגוף, ולכן כדאי מאוד למעט בצריכה שלהם.

  1. דיאטה לפי סוג דם O – מאכלים מזיקים הם כאלה בעלי גלוטן מחיטה, קטניות מסוגים מסוימים, ומחסור ביוד. מאכלים מועילים הם אצות ים המכילות יוד אשר מעודד את הייצור של הורמון בלוטת התריס, מאכלי ים, מלח עם יוד, בשר אדום, כבד, תרד, ברוקולי (אלה מסייעים לחילוף החומרים), קישואים, בטטות, דלעת, ירקות שורש, זרעי פשתן.
  2. דיאטה לפי סוג הדם A – מאכלים מזיקים הם בשר אדום אשר יש קושי לעכל אותו והוא נהפך לשומן בגוף. מאכלים מועילים הם ירקות, טופו, מאכלי ים, דגנים, קטניות, ופירות.
  3. דיאטה לפי סוג דם B – מאכלים מזיקים הם תירס, עדשים, כוסמת, שומשום ובוטנים. מאכלים מועילים הם בשר (לא עוף), ירקות, מוצרי חלב, קטניות, דגנים, פירות.
  4. דיאטה לפי סוג הדם AB – מאכלים מזיקים הם בשר אדום אשר יש קושי לעכל אותו והוא נהפך לשומן בגוף, תירס, כוסמת, שומשום, גרעינים וחיטה. מאכלים מועילים הם טופו (שהוא מקור לחלבון), מוצרי חלב, מאכלי ים, ירקות ירוקים (למשל תרד וברוקולי), אננס, אצות ים, דגים ממים עמוקים (למשל סלמון ומקרל, אשר תורמים לשיפור חילוף החומרים).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>