יום רביעי , 17 יולי 2019
הגיע זה הרגע
You are here: Home » תפריטי דיאטה » דיאטה לנערות » תפריטי דיאטה לנערות וילדים בהרכב שונה

תפריטי דיאטה לנערות וילדים בהרכב שונה

הקניית הרגלי אכילה נכונים בגיל צעיר מחייבים התייחסות אחרת מדיאטות של אנשים מבוגרים. הסיבה לשוני בצריכת הקלוריות נובע מהעובדה שגוף האדם עובר שלבי התפתחות שונים עד גיל 18 שנים ולאחריו אין שינויים נוספים. אי אפשר לתת תפריטי דיאטה לנערות וילדים מופחתי קלוריות בצורה דרסטית מכיוון שהם עלולים לפגוע בקצב התפתחותם הגופנית והמנטאלית. תפריט דיאטה עבור נערות וילדים צריך להיות תחת פיקוח של תזונאי מקצועי ומוסמך המודע לכל העובדות הרפואיות בתחום.

מה נחוץ שיהיה בתפריטי דיאטה לנערות וילדים

כאשר בונים תפריטי דיאטה לנערות וילדים חשוב להקפיד שכנגד צריכת הקלוריות תהיה הוצאת אנרגיה מתאימה. למים תפקיד חשוב בתפריט הדיאטה לנערות וילדים כשומר מפני התייבשות, עוזר להתמודד עם תחושות הרעב ומסייע בתהליך של חילוף החומרים בגוף. הרבה בני נוער כיום צמחוניים או טבעוניים מה שגורם חוסר בחלבון החשוב בבניית רקמות ועליהם לאכול תחליפים כמו ביצים או אורז, עדשים, חומוס וטחינה. גם לסידן ולברזל יש תפקיד חשוב וקיימים מזונות שחייבים להופיע בתפריט על מנת שיספקו לגוף את הדרוש לו.

תפריטי דיאטה לנערות וילדים – דוגמאות

בנות מגיעות לצריכה של 2,250 קלוריות ביום, בנים מגיעים ל- 3,400 קלוריות ליום אם לא יהיה פיקוח על תזונה נכונה עלולה להיווצר בעיית עודף משקל. להלן דוגמא חלקית בלבד של תפריטי דיאטה לנערות וילדים שיכולה לעזור ואיננה מחליפה תפריט מאוזן מידי איש מקצוע:

  • ארוחת בוקר: מים/תה צמחים/ קפה עם 3 כפות קורנפלקס עם מעט חלב.
  • ארוחת ביניים בבית הספר: 2 פרוסות לחם קל עם גבינה 5% או חומוס ומנת פרי.
  • ארוחת צהריים: ירקות מבושלים, מנת פחמימות: אורז/פתיתים/קינואה/פסטה ומנת חלבון: רבע עוף בלי עור או דג בתנור.
  • ארוחת ביניים בבית: חטיף בריאות.
  • ארוחת ערב: סלט ירקות או מרק ירקות לצד פשטידת ירק. אפשר להוסיף גם ביצה או גבינה 5% ושתי פרוסות לחם קל.

בתפריט דיאטה עבור נערות וילדים מותר פעם אחת בשבוע ליהנות ממאכל אהוב כדוגמת המבורגר או פיצה.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>